Iulian Macovei skleił rumuńskiego Hurricane z zestawu Eastern Front (Edycja Limitowana). Zobacz jak twórczo popracował nad malowaniem modelu i koniecznie skomentuj!

Znając zestaw z jego poprzedniego wydania, nic nie mogło już  mnie uszczęśliwić bardziej niż pudełko oferujący oznaczenia dla maszyny Królewskich Rumuńskich Sił Powietrznych, a mianowicie wydanie z frontu wschodniego. Pięcio-szprychowe koła z żywicy były fajnymi dodatkami w pudełku obok oznaczeń dwóch maszyn w barwach mojego rodzinnego kraju. Jeśli chcesz być naprawdę wybredny, mógłbyś zauważyć brak kołpaka Spitfire do śmigła de Havilland, co widać na niektórych rumuńskich Hurricane.

Jakość zestawu i łatwość konstrukcji są już dobrze znane, a jedyną rzeczą, z którą ponownie muszę się zmierzyć – po zbudowaniu 3 zestawów – jest fakt, że musisz dodać golenie podwozia na początku budowy; a może to po prostu ja jestem zbyt niezdarny.

Model został pomalowany farbami i washami Vallejo Model Air. Jedyną zmianą było to, że namalowałem stare oznaczenia państwowe i pokryłem je kolorami kamuflażu, tak jak to miało miejsce w przypadku prawdziwych maszyn. Używałem też masek domowej roboty do numerów, ale to znowu kwestia osobistych preferencji. Użyłem lakieru satynowego i błyszczącego, aby odróżnić metal od powierzchni tkaniny. Nie jestem pewien, czy mój poziom wykonania odpowiada jakości zestawu; Pozwolę, aby zdjęcia opowiedziały całą historię.

Dwa irlandzkie Hurricane I – galeria – Roy Kinsella

Fiński Hurricane Mk I – galeria – Libor Jekl

 

 

Zobacz jeszcze:

Maski do Hurricane wzór A i B

This post is also available in: English