Trzeci model Arma Hobby ukończony przez Magnusa Fridsella ze Szwecji to Fokker E.V w oznaczeniu por. Stefana Steca z pierwszego zwycięstwa w obronie Lwowa. Model został zbudowany z zestawu Expert z wykorzystaniem zamieszczonych w pudełku obszernych kalkomanii  z imitacją płótna drukowanego Lozenge (Cartograf) oraz części fototrawionych. Zobacz zdjęcia spektakularnego modelu!

To bardzo fajny mały zestaw, podobnie jak dwa wcześniejsze zestawy Arma Hobby, które zbudowałem. Należy zachować ostrożność podczas montażu i powinna być dość prosta konstrukcja, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to raczej prosta konstrukcja. Ponadto opcje oznakowania są zarówno interesujące, jak i bardzo atrakcyjne, a jeśli wybierzesz właściwy (nie ten, który zrobiłem), unikniesz nawet koniczności wykonania z blaszek kół szprychowych!

Zobacz dokumentację historyczną

Najsłynniejszy polski Fokker – okiem modelarza

Fokker E.V – malowania z zestawów Expert i Junior

Zobacz pozostałe modele Magnusa:

Hurricane Mk I Expert Set – galeria – Magnus Fridsell

PZL P.11c Expert Set – galeria – Magnus Friedsell

Reklama

fokker - recenzja reviewKup modele Fokkera w sklepie Arma Hobby

W zestawie Expert Set znajdziesz dwa warianty malowania Stefana Steca z wiosny 1919 roku ze Lwowa. dodatkow dwa spektakularne malowania niemieckie. Zestaw zawiera doskonałe kalkomanie z imitacja płótna drukowanego oraz blaszke fototrawioną.

W zestawie Junior Set znajdziesz kalkomanie do samolotu polskiego z lat dwudziestych i do niemieckiego z 1918 roku.

This post is also available in: enEnglish