Mark Danko skleił model Hurricane MK IIc z pierwszej edycji, wykorzystując części do wersji trop dostępne na ramkach modelu i kalkomanie Cartograf. Zobacz zdjęcia tego wspaniałego modelu i przeczytaj informacje o jego wykonaniu:

 

Oto kilka fotek mojego Hawker Hurricane Mk.IIc 'Trop’ z Arma Hobby w skali 1/48. Prezentowany samolot pochodził z 213 Dywizjonu RAF i był pilotowany przez Oficera Pilota A.U. Houle w Eduk, w Egipcie, w 1942 r. Dodatki wydrukowane z żywicy 3D obejmują fotel z pasami bezpieczeństwa, rury wydechowe i lufy działek 20 mm z premierowego zestawu Arma Hobby. Kalkomanie są firmy Cartograf.

Model został pomalowany aerografem za pomocą farb Gunze Aqueous Acrylics, a następnie cieniowany/rozjaśniany poprzez dodanie trochę złamanej bieli do pojemnika aerografu zarówno w kolorze dark earth, jak i mid stone. Model został postarzony olejami, inkami, pigmentami, srebrnym ołówkiem, a także oldschoolowym pędzlem na sucho. Nałożyłem wiele warstw Testors Acryl flat przy pomocy aerografu pod wysokim ciśnieniem, aby nadać gotowemu modelowi ogólne zakurzone pustynne wykończenie.

Myślę, że ten Hurricane jest zdecydowanie najlepszym i najbardziej szczegółowym modelem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w dowolnej skali. Wnętrze jest bardzo szczegółowe, ale zaprojektowane tak, aby dość łatwo pasowało do siebie. Dopasowanie kadłuba do skrzydeł było najlepsze z jakim się spotkałem. Zestaw był przyjemnością do zbudowania, co ucieszy każdego modelarza. Wolałbym tylko, aby punkty mocowania zbiornika zrzutowego były dodane jako dodatkowe części, a nie uformowane na powierzchni skrzydła. Wokół punktów mocowania jest tak wiele pięknych detali, że trudno je usunąć bez uszkodzenia niektórych detali wokół nich.

Jeżeli już zrobiliście to w skali 1/72, mam nadzieję, że rozszerzycie linię Hurricane’ów w skali 1/48, aby udostepnić wiele wersji. Szczególnie chciałbym zobaczyć Mk.IIb.

Jak sklejał się pierwszy Hurricane 1/48 z Arma Hobby?

1/48 Hurricane IIc – Galeria – Marcin Ciepierski

Hurribomber IIC trop znad Burmy 1/48

Mogą Cię zainteresować:

 

Stewart ”Bomb” Finney i jego Hurricane Mk.IIc

This post is also available in: enEnglish