Nowy model Arma Hobby to Sea Hurricane IIc w skali 1/72 – morska wersja legendarnego myśliwca, która operowała głównie z pokładów brytyjskich lotniskowców eskortowych.

Mocniejszy Sea Hurricane

Ten pokładowy Hurricane, podpakowany mocniejszym silnikiem i czterema działkami 20 mm, skutecznie walczył z wielkimi niemieckimi samolotami patrolowymi, bronił lotniskowców przed atakami bombowców a także wspierał Swordfishe polujące na U-booty.

HMS Avenger z Sea Hurricane IIc na pokładzie. Fot. via Wojciech Łuczak

Morski Huragan z lądowego

W pudełku Sea Hurricane IIc Arma Hobby znajdziesz nasze znane i doceniane wypraski lądowego Hurricane IIc w skali 1/72 oraz żywiczny zestaw, wydrukowany w 3D, do konwersji w samolot pokładowy. Zestaw do konwersji został zaprojektowany przez Marcina Ciepierskiego, projektanta pierwotnego modelu, tak, żeby konwersja była prosta i przyjemna.

Wygląda to podobnie, jak w modelu Sea Hurricane Ib, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem modelarzy – powstało z niego już sporo pięknych modeli!

Przeróbka, jakiej trzeba dokonać, jest łatwa – to odcięcie części spodu kadłuba, z obu jego połówek. To zadanie, któremu sprosta nawet średnio zaawansowany modelarz. Cięcie jest proste, odbywa się po istniejącej linii podziału!

Zobacz, jak zrobił to Sebastian Nocoń na swoim blogu „Z aptekarską precyzją – modelarstwo redukcyjne”

Trzy niezwykłe malowania

Do tego modelu przygotowaliśmy trzy efektowne zestawy kalkomanii – każdy ma w sobie coś niezwykłego: oryginalny kamuflaż, amerykańskie gwiazdy zamiast brytyjskich kokard, efektowne i bardzo rzadkie w konserwatywnej Royal Navy godło.

Sea Hurricane Mk IIc, NF672 “7K” – 835. Dywizjon, HMS Nairana, pilot Sub Lt. A.R. Burgham, czerwiec 1944 r.

Sea Hurricane Mk X, AM277 – 804. Dywizjon, HMS Dasher, operacja Torch, listopad 1942 r.

Sea Hurricane Mk IIc, JS310 “S” – 825. Dywizjon, HMS Vindex, początek 1944 r.

Więcej o tych malowaniach wkrótce w #Armastory Wojciecha Łuczaka!

Promocyjna przedsprzedaż

Do pierwszego tygodnia października model Sea Hurricane IIc można kupić online w sklepie Armahobby.pl na promocyjnej przedsprzedaży – w korzystnych zestawach. Im większy zestaw, tym więcej korzyści: wydruki 3D, rabat!

Zobacz zestawy promocyjne w sklepie Armahobby.pl!

Kup model Sea Hurricane IIc online w sklepie Armahobby.pl

Zobacz także:

Sea Hurricane Mk I B – Galeria – Piotr Strzelecki

Jeźdźcy Burz – cz. I – geneza

This post is also available in: English