Najnowszy model Fokkera E.V z Arma Hobby trafia do naszej Galerii na www.armahobbynews.pl. W planach mam zrobienie kilku Fokkerów dlatego na pierwszy ogień poszło pierwotne malowanie pierwszego samolotu lotnictwa polskiego. Budowa ta miała mi przetrzeć szlaki i ułatwić budowę kolejnych modeli bazie nowego wtrysku AH.

Model Fokker E.V Expert Set

Ponieważ projektowałem ten model, to prezentowana miniatura jest niejako moim dziełem od początku do końca (oczywiście z merytorycznym udziałem Grzegorza Mazurowskiego). Poza fazą projektową i wdrożeniową (zawodową) ważne jest też dla mnie zbudowanie gotowego modelu czyli dopełnienie pasji jaką jest modelarstwo.

fokker z arma hobby

Budowa modelu Fokkera z Arma hobby

Nie będę opisywał w pełni całego procesu budowy, gdyż najlepiej wyraziły by go zdjęcia, a tych nie robiłem w trakcie. Przy następnym Fokkerze postaram się zrobić tutorial jak przejść przez największe wyzwania tego modelu i jakich trików użyć aby ostateczny efekt był zadowalający. Modelowanie samolotów z okresu początku lotnictwa jest również specyficzne i opiera się na trochę innych etapach niż przy pozostałych modelach. Jest to zasługa ażurowej konstrukcji oraz szerokiego zastosowania kalkomanii lub zróżnicowania kolorystycznego tych ażurowych elementów.

.

Zdjęcia gotowego Fokkera z Arma Hobby

Z modelem można się zapoznać na poniższych zdjęciach. Do takiego efektu potrzebowałem 2 tygodni pracy wieczorami w przerwach pomiędzy innymi modelami. Podany czas wydaje mi się porównywalny z innymi modelarzami którzy też już zaprezentowali już sklejonego Fokkera. Jednego można obejrzeć na forum MODELWORK a drugi widziałem na spotkaniu IPMS WARSZAWA.

Zobacz artykuł o płótnie drukowanym w wielokąty, tzw Lozenge link

Skrzydło Fokker E.V

Zobacz artykuł o malowaniu skrzydeł Fokkerów E.V link

pomalowane skrzydło Fokker E.V Arma Hobby spód skrzydła Foker e.V

 


Reklama

Kup model Fokker E.V w sklepie Arma Hobby


 

This post is also available in: English