Home » Galeria Modeli » Pustynny Hurricane Mk I – Galeria – Thibault Choquart

This post is also available in: angielski

Kolejny model pustynnego Hurricane wykonanego przez Thibault Choquart. Tym razem w barwach jednostki francuskiej, z pięknymi kokardami i z krzyżem lotaryńskim. Model Expert Set wykonany prosto z pudełka z wykorzystaniem blaszek fototrawionych z zestawu. Zobacz zdjęcia i przeczytaj uwagi o modelu!

Dla mojego drugiego Hurricane Mk I, w barwach francuskich (Groupe de Chasse 1 – „Alsace”), wybrałem Expert Set 70019, którego wykonanie dało mi wiele zadowolenia. Model, wraz ze swoimi częściami fototrawionymi robi wrażenie poziomem detali, najwyższym w tej skali. Podchodząc do tematu malowania i oznakowania, starałem się uszanować wierność historyczna w najdrobniejszych cechach oryginalnego samolotu, takie jak bardzo mała „głowa kota” na nosie, którą namalowałem z wolnej ręki pędzelkiem 3/0, „3 poils” jak to mówimy we Francji.  Te samoloty pochodziły z drugiej ręki, brytyjskie znaki rozpoznawcze były zamalowane świeżym kolorem, najpewniej Dark Earth.

 

Mogą Cię zainteresować modele:

Zobacz i kup modele Hurricane w sklepie Arma Hobby

About

Autor: Wojciech Bułhak, Modelarz, który ma szczęście pracować w swoim hobby. Nacodzień osoba szara i niepozorna. Ożywia się dyskutując o modelarstwie, teoriach spiskowych, Wielkim Księstwie Litewskim i marketingu internetowym. Współwłaściciel Arma Hobby. Skleja figurki, samoloty i broń pancerną, głównie polonika i lotnictwo morskie.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina