Najnowszy model Hurricane 1/48 – tym razem po raz pierwszy w tej skali w wersji morskiej – od kilku dni leci już do modelarzy którzy zamówili go w przedsprzedaży. To bardzo bogaty zestaw, oprócz ciekawych malowań zawiera duży wydruk żywiczny w 3D, obejmujący zarówno części do konwersji do wariantu pokładowego Sea Hurricane, jak i sporo detali uzupełniających to, czego nie dało się tak dobrze wtrysnąć w plastiku.
Solidne opakowanie
Wszystkie części modelu zapakowane są starannie w barwne kartonowe pudełko z solidną wysuwaną szufladą z tektury, pozwalającą na wygodne przechowywanie części modelu także podczas jego budowy.
Precyzyjny wydruk 3D zapakowany jest w foliową torebkę oraz zabezpieczony dodatkową tekturową przegródką w rogu pudełka.
Części plastikowe – na medal!
Model Sea Hurricane Mk IIc zawiera najwyższej jakości wypraski plastikowe Hurricane Mk IIc Arma Hobby, które nagrodzone zostały złotym medalem „Model of the Year 2024”. Arma Hobby ma prawo używać tego medalu do całej linii modeli Hurricane 1/48 używających tych samych wyprasek.
Więcej zdjęć wyprasek znajdziesz w artykule opisującym pierwsze, medalowe pudełko naszego Hurricane Mk IIc 1/48:
Wydruk 3D – konwersja i superdetal
Szczególnym elementem modelu Sea Hurricane Mk IIc jest duży i bardzo precyzyjny zestaw wydruków 3D, zaprojektowany przez Marcina Ciepierskiego, projektanta całego modelu. Drukowane elementy żywiczne idealnie pasują do części plastikowych zgodnie z zasadą „plug and play” – nie wymagają żadnego dopasowywania ani przycinania.
Części 3D obejmują elementy do konwersji „lądowego” Hurricane w pokładowy myśliwiec Sea Hurricane: są to hak do lądowania oraz spód kadłuba z wnęką na ten hak. Żywiczny spód zastępuje spód plastikowy, o identycznych wymiarach, więc konwersja jest bezproblemowa.
Dodatkowo w zestawie jest kilka elementów będących zamiennikami części plastikowych, w druku 3D można zaoferować wyższą jakość detalu i otwory (w rurach wydechowych i lufach działek) których nie da się tak ładnie wtrysnąć w plastiku.
Instrukcja, maski i kalkomanie
Oczywiście w pudełku znajduje się szczegółowa instrukcja montażu modelu – krok po kroku, obejmująca sklejanie części plastikowych i żywicznych, nakładanie kalkomanii, oraz malowanie modelu przy użyciu samoprzylepnych masek z najwyższej jakości japońskiego papieru „kabuki”.
Skan całej instrukcji do tego modelu znajdziesz w osobnym artykule:
Szczegółowe informacje i zdjęcia kalkomanii do tego modelu znajdziesz w osobnym artykule:
Poprawka w ostatniej chwili
Jak już pewnie wiecie, w ostatniej chwili dostaliśmy informację że prawidłowym godłem na boxartowym samolocie „7-K” „Nicki” powinna być głowa tygrysa, a nie koń, jak to dotychczas przedstawiano we wszystkich modelach. Udało nam się zrobić to, co najważniejsze, czyli wydrukować prawidłowe kalkomanie, natomiast pudełko i instrukcja były wydrukowane już wcześniej. Dlatego do każdego modelu dołączamy erratum z informacją której kalkomanii należy użyć.
Bądźmy koleżeńscy – tygryski w 1/72
Na kalkomanii umieściliśmy też dodatkowo trzy poprawne godła z tygrysami w skali 1/72. Prosimy modelarzy 1/48 by podzielili się z kolegami sklejającymi 1/72!
Zobacz jeszcze:
Zamów model Sea Hurricane Mk IIc w skali 1/48 online w sklepie Armahobby.pl
Wirtualny redaktor, wydawca gościnnych artykułów w serwisie armahobbynews. Kiedy autorzy bloga zasypiają, w ciszy pracuje nad poprawą jakości materiałów dostępnych na tej na stronie.
This post is also available in: English