Home » Modele Arma Hobby » Próbne wtryski modelu plastikowego TS-11 Iskra w skali 1/72

This post is also available in: angielski

O przygotowaniach do wypuszczenia modelu plastikowego TS-11 Iskra w skali 1/72 pisaliśmy w zeszłym miesiącu. Zapowiadaliśmy też szybkie pokazanie wyprasek, niestety próby w fabryce opóźniły się i dopiero teraz otrzymaliśmy zdjęcia. Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ już za kilka dni spodziewamy się testowych wyprasek i nie możemy już się ich doczekać. Zobacz zdjęcia wyprasek i dowiedz się co dalej z projektem modelu Iskry.

Próbne wypraski modelu TS-11 Iskra

Zdjęcia przedstawiają próbne wypraski wykonane w fabryce w Chinach. Trzeba zwrócić uwagę, że plastik jest szrotowy i wypraski modelu, które trafią do modelarzy będą wyglądać lepiej. Niektóre części mają ubytki, uszkodzenia, których nie będzie w modelu dostępnym w sprzedaży.

20150819145127 20150819145132

20150819145138 ramka03

Jak widać, faza testów, planowana na lipiec, przesunęła się o miesiąc z przyczyn technicznych. Przesunie to wypuszczenie modelu prawdopodobnie o miesiąc. Więcej będziemy wiedzieć, kiedy dotrą do nas testowe wypraski. Na dzisiaj nie wiemy, czy będą jeszcze potrzebne dalsze poprawki, czy też forma będzie mogła już ruszyć do polski.

Napisz w komentarzu (okienko komentarza na dole strony) swoje wrażenia, zadaj pytanie, podziel się sugestiami.

Modele TS-11 Iskra w sklepie Arma Hobby

16 thoughts on “Próbne wtryski modelu plastikowego TS-11 Iskra w skali 1/72

 1. Stanislav napisał(a):

  Nevadí že píšu česky?Tak kdy bude definitivně hotovo?

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Nie jesteśmy pewni dokładnej daty. Prawdopodobnie październik 2015

 2. Stanislav napisał(a):

  uroda super

 3. Wojciech Butrycz napisał(a):

  Wygląda dobrze, choć zdjęcia nie są najlepszej jakości. Bardzo duża ilość detali, drobnych części imponująca.Ponieważ dorabiacie zestawy dodatkowe, np. żywiczny silnik, blaszki, proponuję się zastanowić nad tłoczonym przeszkleniem dla bardziej wymagających modelarzy.

 4. Jarekson napisał(a):

  W takim wypadku, to już dobra pora rozpocząć temat malowania.

  Pzdr.
  Jaro

 5. Waldek napisał(a):

  Pozostaje czekać , od tego modelu zacznę współpracę z Wami

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Dzięki! Możesz zapisać się na newsletter, a dostaniesz więcej informacji o Iskrze i innych naszych modelach.

 6. GrzegorzM napisał(a):

  Imponujące. Przyznam że nie wierzyłem, że kiedykolwiek ukaże się przyzwoita wtryskowa Iskra. Żyjemy we wspaniałych czasach!

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Kto wie, jak daleko zajdzie nasze hobby. W Arma Hobby na pewno będziemy w tym uczestniczyć!

 7. Niedzielny_Modelarz napisał(a):

  Witam. Obserwuję Wasze poczynania od dłuższego czasu i zaciskam kciuki aż do krwi ;). Szczególnie mocno cieszy mnie decyzja o wejściu na rynek modeli plastikowych. Mam tylko jedną uwagę co do wyprasek, czy ściślej ich pochodzenia – nie rozważaliście Panowie zlecenia produkcji którejś z polskich firm? Czy biorąc pod uwagę logistykę związaną z transportem modeli z Chin do Polski z ekonomicznego punktu widzenia takie rozwiązanie nie byłoby bardziej opłacalne? O jakości i czasie nie wspominając. Np. w Bydgoszczy znajduje się jedno z największych zagłębi przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie, z tego co wiem firmy zrzeszone w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym produkują plastikowe modele na rzecz kilku zagranicznych firm, w tym m.in. Revella.

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Doświadczenie niestety pokazuje, że polskie firmy traktują po macoszemu wykonanie form do takich kłopotliwych wtrysków, jakimi są modele. Chińczycy po prostu profesjonalnie zasuwają aż się kurzy i maja konkurencyjne ceny.
   Na dzisiaj formy będą produkowane w Chinach, wtryski będą robione w Polsce.

 8. Panowie, byle do przodu, wielkie realizacje zazwyczaj się rodzą w bólu i opóźnieniach chociaż ja życzę Wam tych realizowanych bezboleśnie, takie też zdarzają się. Robicie świetne rzeczy pełne pasji i zaangażowania. Brońcie się jedynie przed “wypaleniem zawodowym” – tak by starczyło Wam zapału i sił oraz możliwości na długie lata działań. Iskra doleci wcześniej lub później do Odbiorców. Ważniejsza niż czas jest sprawa jakości, stąd spokojnie i konsekwentnie. Każdy kto choć trochę liznął modelarstwa wie, że ścieżki na skróty nie dają naogół rewelacyjnych rezultatów. Iskra zapowiada się dobrze -piszę umiarkowanie by nie zapeszyć. Ściskam kciuki za Wasze sukcesy i związane z tym nasze radości. Pozdrawiam serdecznie, Jurek P-D.

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Dzięki za słowa zachęty i zrozumienia. My po prostu kochamy dobre modele. Staramy się wykonać je najlepiej jak to jest możliwe. Wkrótce zobaczymy jak nam wychodzi!

 9. Bogdan Stępień napisał(a):

  Dobry Wieczór

  Model wygląda zacnie. Mała blaszka z pasami i tablicami by się zdała.
  Jeżeli chodzi o formy sugeruję porozmawiać dokładnie na temat gwarancji oraz dostępności części zamiennych. Jeżeli będzie to szło opornie(a niestety takie doświadczenia są z chińskimi narzędziowniami)zdobądźcie dokładną dokumentację.
  Jeżeli będzie trzeba to pomogę na lokalnym rynku.
  Trzymam kciuki na przyszłość!
  Pozdrawiam
  BS

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Blaszka będzie w standardzie, i kilka. Dzięki za podpowiedź w sprawie form, gwarancji i dokumentacji. Ciągle jesteśmy nowi w przygotowaniu form, chociaż obydwaj z Marcinem braliśmy już udział w projektach innych firm. Jak będzie trzeba to na pewno się skontaktujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina