Model przeciwpancernego Hurricane Mk IID wyposażonego w dwa potężne działka 40 mm trafił właśnie do sprzedaży. Zaglądamy, co jest w pudełku!
Zawartość zestawu
- Części plastikowe (Hurricane Mk IIC)
- Zestaw do konwersji do wersji IID – druk 3D – działka podwieszane, rury wydechowe, lusterko oraz szablon do trasowania paneli na skrzydłach.
- Maski do malowania kabiny i kół
- Kalkomania Techmodu z 5 wariantami malowania
Plastikowe części to dobrze znane wypraski Hurricane Mk IIC. Zapoznać się można z nimi w wielu recenzjach tego popularnego modelu.
Części drukowane w 3D
Nowością są części żywiczne drukowane w 3D, które pozwolą łatwo zmodyfikować Hurricane IIC do wersji „przeciwpancernej” IID. Ich użycie nie wymaga specjalnych umiejętności, wystarczy odrobina uwagi przy oddzielaniu od podstawki oraz klej cyjanoakrylowy lub epoksydowy. W pudełku z modelem części żywiczne 3D zapakowane są starannie w folię bąbelkową by uniknąć uszkodzeń w transporcie.
Niepomalowana żywica jest lekko przezroczysta i słabo wychodzi na zdjęciach. Poniżej prezentujemy części żywiczne zapodkładowane na czarno, w ten sposób lepiej widać ich detale.
Więcej o użyciu części 3D do Hurricane IID w osobnym artykule:
Hurricane Mk IID – części 3D i modyfikacje – porady modelarskie
Kalkomanie Techmodu
Model zawiera bardzo dobre kalkomanie wyprodukowane przez Techmod. Pozwalają one na wybór spośród pięciu samolotów z różnych teatrów działań: pustyni, Europy i Dalekiego Wschodu.
Malowanie kół i kabiny ułatwi maska samoprzylepna z wysokiej jakości japońskiego papieru „kabuki”.
Zobacz także:
- Zamów model Hurricane Mk.IID online w sklepie Arma Hobby
Hurricane Mk.IIb – malowanie i weathering – Marcin Ciepierski
Modelarz, syn i ojciec modelarza. Uwielbia grzebanie się w dokumentacji i analizowanie starych zdjęć. Skleja samoloty, okręty i pojazdy, im starsze, tym lepiej. Ma słabość do sprzętu polskiego, ale nie gardzi RAF-em, FAA i lotnictwem Wielkiej Wojny. Z wykształcenia dziennikarz.
This post is also available in: English
Hurricane miodzio, lubię Wasze modele, każdy kolejny jest coraz lepszy 🙂 Czy zastanawialiście się nad FA-50? Fajnie byłoby, gdyby powstała miniatura tego samolotu, gdy będą już na służbie Sił Powietrznych i będziemy wiedzieli jak docelowo będą wyglądać 🙂 Brakuje porządnych Su-22 (chociaż tutaj tą lukę może zapełnić Modelsvit), MiG-19, M-346 w 1:72. marzenie…