Home » Blog » Forma wtryskowa do modelu TS-11 iskra 1/72.

Minęło kilka dni od zapowiedzi modelu plastikowego TS-11 Iskra 1/72. Model został życzliwie przyjęty przez modelarzy, otrzymaliśmy wiele komentarzy, lajków na Facebooku i emaili. Idąc za ciosem dzisiaj uchylimy rąbka tajemnicy na temat formy do modelu Iskry.

forma do iskry

Formy wtryskowe do Iskry

Forma wtryskowa to precyzyjne narzędzie do produkcji modelu. W świecie modelarskim znane są formy short run, których możliwości produkcyjne liczy się na kilka tysięcy modeli. Następnie formy żywiczne galwanizowane na większa liczbę wtrysków. Na końcu znajdują się „długodystansowe” formy metalowe na kilkadziesiąt tysięcy i więcej sztuk wyprasek.

forma skrzydła

Formy dla Iskry są właśnie takimi „długodystansowymi” formami metalowymi. Nie idziemy na łatwiznę ani nie oszczędzamy na jakości. Na renderingach widać ujęcia projektu formy przed ostatecznymi poprawkami.

forma kadłuba

Co dalej z Iskrą?

W przyszłym tygodniu pokażemy renderingi złożonego modelu w kilku kolorach. Będzie widać podział części w naszej małej Iskrze. Zobaczycie także zdjęcia pierwszych odlewów akcesoriów żywicznych, takich jak silnik, fotele wyrzucane. Będą one dodatkiem do części plastikowych. Model można będzie w całości skleić z plastiku. W momencie wypuszczenia będą dostępne liczne dodatki, blaszki, żywice i maski.

forma do iskry

Model plastikowy TS-11 Iskra 1/72 w sklepie modelarskim

Projekt TS-11 Iskra – strona internetowa

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
VoltanMcSimusWojtek BułhakJostein SiwyMarek Sawicki Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jostein Siwy
Gość
Jostein Siwy

Tak się zastanawiam – czy werjsa 200BR także jest w Państwa planach?

Marek Sawicki
Gość
Marek Sawicki

Też z na 100% skuszę się na przynajmniej 2 sztuki, nie ważne, czy oplują na Modelworku czy PWMie. Kibicuję Wam. Zawsze się cieszę, jak nie jest to kolejny przepak, jak komuś cokolwiek się chce. Niektórzy wszystko potrafią obrzydzić. “nie do przyjęcia”, “kuriozalne” czy “skopane” to czasami określenia dla małych, niezamierzonych, łatwych do korekty niezgodności ale brzmią jakby cała robota była do bani. A jak już nie ma się do czego doczepić to na pewno “cena nie adekwatna do jakości”. Ja w Was wierzę i trzymam kciuki.

SebaZ
Gość
SebaZ

Ciekawie to wszystko wygląda i na pewno zakupie sztukę jak tylko wyjdzie…

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina