Drugi Curtiss w naszej Galerii to model Maćka Noszczaka, przyjaciela Arma Hobby, architekta, który poza pracą ma dwie wielkie pasje, judo i modelarstwo. W modelarstwie Maciek wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności architektoniczne – jest autorem wielu cenionych planów modelarskich publikowanych w książkach renomowanych wydawnictw.

Maciek skleił Curtissa w wersji H-75 A2, w malowaniu polskiego asa Jana Zumbacha z końcówki walk nad Francją w czerwcu 1940 roku. Samolot był już wtedy po wielu przejściach, dlatego model Maćka jest solidnie zbrudzony.

Maciek Noszczak napisał:

Model bardzo przyjemny w składaniu, acz wymaga dokładnego spasowania części i nie wybacza błędów. Szczególną uwagę należy zwrócić klejąc skrzydła z kadłubem, osłonę silnika oraz na spasowanie osłony kabiny z owiewką. Przy użyciu wydruków 3d model jest kompletny nawet dla najbardziej wymagającego modelarza.

Do francuskich malowań z 1940 roku moim zdaniem najlepsze farby w tej chwili to Bilmodel.

Efekty zakurzenia zrobiłem farbą Tamiya xf20 rozcieńczoną w proporcji 1/6. Do malowania drobnych elementów wykorzystałem najnowsze olejne pisaki AK.

Kalki zestawowe (Techmod) są rewelacyjne. Aby idealnie usiadły, na ogonie potraktowałem je specyfikami Bilmodel i Microscale.

Zapraszamy do galerii!!!

Curtiss Jana Zumbacha

Curtiss H-75 A1/A2 – recenzja Hyper Scale – Brett Green

Curtiss H-75A1 – Galeria 1/72 – Marcin Ciepierski

Srebrne Curtissy w Armée de l’Air

Zobacz także:

Curtiss H-75 A1/A2 – pierwsze recenzje online

Curtiss H-75 – uwagi montażowe Marcina Ciepierskiego

Curtiss H-75 A1/A2 – Instrukcja modelu 70080

Website |  + posts

Wirtualny redaktor, wydawca gościnnych artykułów w serwisie armahobbynews. Kiedy autorzy bloga zasypiają, w ciszy pracuje nad poprawą jakości materiałów dostępnych na tej na stronie.

This post is also available in: English