Tim Hatton z portalu Aeroscale zrecenzował naszego Hurricane Mk IIb w skali 1/48.

Podobny model, w wersji tropikalnej, z takimi samymi wypraskami plastikowymi, ale zupełnie nowymi kalkomaniami, jest na ostatniej prostej przygotowań i do czwartku 16 maja można go jeszcze kupić na promocyjnej przedsprzedaży.

Nowy model Army: 1/48 Hurricane Mk IIb trop

A teraz zobaczmy, jak Armowy model Hurricane Mk IIb spodobał się Timowi Hattonowi!

Tim Hatton napisał:

Hurricane Mk.IIb to u producentów modeli 1/48 stosunkowo rzadki temat. Chociaż pudełko otwiera się z boku, znajduje się w nim solidna tekturowa szuflada. Powinno to zapobiec zgnieceniu pudełka, jeśli na górze ustawimy kolejne modele.

Pierwszą rzeczą, którą zauważamy patrząc na wypraski, jest jakość wgłębnych i wypukłych detali – jest znakomita. Imponujące jest odwzorowanie nitów i zatrzasków. Równie imponująca jest imitacja płóciennego pokrycia na tylnej części kadłuba i na powierzchniach sterowych. Jeśli macie już uzbrojonego w działka Hurricane Mk.IIc z Arma Hobby, z pewnością zauważycie, że skrzydło Mk.IIb jest zupełnie nową wypraską.

Kalkomanie

Kalkomanie zostały wydrukowane przez Techmod. Wyglądają doskonale, mają dobre nasycenie kolorów, i nie ma żadnych przesunięć. Także ostrość druku jest bardzo dobra, szczególnie w przypadku napisów eksploatacyjnych i instrumentów.

Instrukcja

Rysunki w instrukcji są przejrzyste i zrozumiałe, zawierają opisy po polsku i angielsku. Samoloty z poszczególnymi malowaniami różnią się od siebie różnymi detalami, warto więc zwracać uwagę na alternatywne warianty przedstawiane na poszczególnych etapach budowy.

Podsumowanie

Połączenie drobnych wypukłych i wgłębnych detali powierzchni jest naprawdę pierwszorzędne. Detale kokpitu i luków podwozia są dobrze przemyślane i bardzo dobrze wykonane. Arma Hobby zdecydowała się zaprojektować je jako osobne części, zamiast opierać się na płaskorzeźbach, dzięki czemu uzyskała bardziej realistyczny wygląd. Skrzydło z dwunastoma karabinami z pewnością stanie się interesującym tematem do rozmów, jeśli pokażesz zbudowany model na spotkaniu modelarskim. Gorąco polecam!

Zobacz całą recenzję Tima Hattona (w języku angielskim) na Aeroscale.net!

Promocyjna przedsprzedaż Hurricane Mk IIb Trop 1/48!

Tylko do czwartku 16 maja trwa promocyjna przedsprzedaż Hurricane Mk IIb w wersji tropikalnej z nowymi malowaniami za dobrą cenę! Wysyłka modeli już od piątku!

 

Zobacz także:

Czy Hurricane Mk II Army w 1/48 jest dobry? Recenzje modelu

Hurricane Mk IIB – Galeria 1/48

This post is also available in: English