Francesco Borraccino przesłał nam zdjęcia swojego pięknego modelu K-84 Hayate z efektownymi śladami zużycia. Zapraszamy do Galerii!!!

Francesco Borraccino napisał:

Co myślę o tym modelu? Hmmm…. Wspaniały!!!

Budowa była dość łatwa, ogólnie spasowanie jest doskonałe, mały problem miałem z ustawieniem tylnej części osłony kabiny, usunąłem wypustkę, która powinna była trafić w zagłębienie kadłuba. Chociaż arkusz kalkomanii zawiera kilka bardzo atrakcyjnych opcji, zdecydowałem się zbudować samolot 73. Sentai. Jedyne zdjęcie, jakie znalazłem, przedstawia tylko ogon, więc malowanie jest rekonstrukcją, nawiązującą do innych egzemplarzy Hayate. Z malowaniem i oznakowaniami pomógł mi bardzo Nicholas Millman.

Ki-84 Hayate – Galeria – Marcin Matejko

Samolot nie należał do ostatnich partii produkcyjnych, ponieważ kamuflaż namalowano już w jednostce (prawdopodobnie #27 Ao Midori Iro zwany też Green Blue), został nałożony bezpośrednio na naturalny metal.

Ki-84 Hayate – recenzja z japońskiego magazynu „Scale Aviation”

Kolorów metalicznych użyłem z serii AK Xtreme Metal, Green Blue to mieszanka Mr Hobby H-59 i AK RC 332. Wszystkie pozostałe kolory to Mr Hobby. Poza hinomaru, które pochodzą z zestawowej kalkomanii, wszystkie oznaczenia namalowałem sam.

Ki-84 Hayate – „żółta 45” kapitana Hatano w obronie Japonii

Co do weatheringu, przed malowaniem kamuflażu nałożyłem kilka warstw AK Worn Effects, a następnie wykonałem odpryski używając szczoteczki z włosia, papieru ściernego, pęsety itp. Drugi krok wykonałem farbami olejnymi, z filtrem punktowym („biedronka”) i selektywnymi washami, zawsze nakładanymi w lekkich i nakładających się kolejno warstwach. Na koniec użyłem pigmentów i pasteli do symulacji kurzu i spalin.

 

Zobacz jeszcze:

Kup model Ki-84 Hayate Special Attack Units w sklepie Armahobby.pl online!

Ki-84 Hayate – Galeria – Jumpei Temma

Ki-84 Hayate – Galeria – Enzo Acorda

This post is also available in: English