Adam Dobranowski przesłał nam zdjęcie swojego Wildcata. Model sklejony z zestawu Expert Set został zwaloryzowany przy pomocy akcesoriów Eduard i części wykonanych od podstaw. Przedstawia on samolot podczas rekonstrukcji w Museum of Flight w Seattle.

Model został wykonany na podstawie zdjęcia z Museum of Flight w Seattle. Muszę przyznać, że model jest bardzo szczegółowy, dobrze spasowany i co dla najważniejsze, leży w planach! Gratulacje!!! Mega przyjemnością było go sklejać.

  • Wykorzystane akcesoria: silnik Aires, blaszki i klapy Eduard, dużo wykonane od podstaw.

Wildcat nr 74512

Samolot został wprowadzony do służby z końcem 1944 roku. Od marca do maja 1945 służył na lotniskowcu USS Petrof Bay, w eskadrze VC-93. Po wojnie trafił do Edison Technical School, potem był wystawiony w parku w Seattle, gdzie niszczał sobie jako atrakcja dla dzieci. Następnie spoczął w zasobach muzealnych i w 1998 rozpoczęto jego restauracje.  Odnowiony Wildcat jest od 2014 roku wystawiony w Museum of Flight w Seattle. Odtworzono na nim malowanie samolotu na którym latał Lt (jg) Heatherly Foster, najskuteczniejszy pilot eskadry VC-93.

  • Zdjęcia z rekonstrukcji link i link i link
  • Zdjęcie odrestaurowanego samolotu link

Wildcaty z USS Petrof Bay i Kamikaze nad Okinawą

 

FM-2 Wildcat Expert Set – Galeria – Marcin Ciepierski

FM-2 Wildcat Expert Set – Galeria – Tomáš Macourek

FM-2 Wildcat Expert Set – Galeria – Jeremy Moore


Zobacz także:

  • Model i akcesoria do FM-2 Wildcat w sklepie Arma Hobby tutaj

This post is also available in: enEnglish