Home » Galeria Modeli » Nocny Hurricane Mk I – Galeria – Anders Isaksson

This post is also available in: angielski

Dzisiaj w naszej galerii model Hurricane wykonany przez szwedzkiego modelarza Andersa Isakssona. Pomalowany w barwach nocnych myśliwców model został uzupełniony kilkoma detalami wykonanymi samodzielnie. Artykuł o budowie tego modelu zostanie opublikowany w szwedzkim czasopiśmie Allt Om Hobby, issue 3/2019.

Night fighter Black Hurricane Hurricane Mk I Expert Set Night Hurricane Mk I Night Hurricane

Model został wykonany z zestawu Hurricane Mk I Expert Set. Skleiłem go wykorzystując akcesoria zawarte w zestawie, z kilkoma tylko małymi modyfikacjami: opuszczeniem klapy chłodnicy pod kadłubem i dodaniem przewodów hamulcowych w podwoziu.

Model został pomalowany jako myśliwiec nocny, zastosowałem fototrawione osłony odblaskowe wydechów zamieszczone w zestawie. Do malowania użyłem farby Mr Paint numer 225 Black (Night Camouflage) jako koloru bazowego.

Oznaczenia to mieszanka samodzielnie wykonanych masek do oznaczeń przynależności państwowej oraz zwykłych kalkomanii do mniejszych oznaczeń z Avieology.

Ślady eksploatacji wykonałem olejami artystycznymi, pigmentami i różnymi odcieniami kredek artystycznych.

Recenzje Hurricane Expert Set

Reklama

Kup modele Hurricane w sklepie modelarskim Arma Hobby

 

 

About

Autor: Wojciech Bułhak, Modelarz, który ma szczęście pracować w swoim hobby. Nacodzień osoba szara i niepozorna. Ożywia się dyskutując o modelarstwie, teoriach spiskowych, Wielkim Księstwie Litewskim i marketingu internetowym. Współwłaściciel Arma Hobby. Skleja figurki, samoloty i broń pancerną, głównie polonika i lotnictwo morskie.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina