Home » Modele Arma Hobby » TS-11 R Novax, model plastikowy 1/72

This post is also available in: angielski

TS-11 R Novax, to morska wersja rozpoznawcza samolotu szkolno-bojowego TS-11 Iskra bis DF. Powstała na początku lat 1990 jako następca samolotów SBLim-2A oraz PZL Lim-6 w lotnictwie Marynarki Wojennej.

Samolot TS-11 R jest wyposażony w radar pogodowy Bendix King RDS-81 oraz odbiornik GPS. Dla pomieszczenia radaru powiększono przednią sekcję kadłuba dodając nieznaczne wybąblenie „czubka” nosa. W drugiej kabinie dodano ekran radaru nad tablica przyrządów.

Samoloty TS-11 R Nova pełniły służbę w 7 Pułku Lotnictwa Specjalnego MW a następnie w 3 Dywizjonie Lotniczym MW w Siemirowicach na Pomorzu do 2004 roku, kiedy zostały zastąpione przez turbośmigłowe samoloty patrolowe PZL An-28/M-28 „Bryza”.

Model TS-11 R Iskra Novax Expert Set wchodzi w najbliższych dniach do sprzedaży.

Zawartość modelu TS-11 R

Model plastikowy TS-11 R Iskra Novax zawiera części plastikowe od modelu TS-11 Iskra bis DF, blaszki fototrawione do wnętrza kabiny i na osłony wlotów powietrza, maski do malowania osłony kabiny i kół oraz części żywiczne do konwersji na wersję Novax. Kalkomania modelu zawiera cztery wersje malowania, trzy Novaxy i jedną Iskrę bis DF, wszystkie w barwach lotnictwa Marynarki wojennej z Siemirowic.  Kalkomanie w najwyższej jakości wydrukowała włoski Cartograf.

kalkomania ts-11 R Novax

Malowania dostępne w modelu

TS-11 R 1919

TS-11 Iskra R NOVAX, 7 Pułk Lotnictwa Specjalnego MW, Siemirowice 1994

TS-11 R Novax 1909

TS-11 Iskra R NOVAX, 7 Pułk Lotnictwa Specjalnego MW, Siemirowice 1993

TS-11 R numer 1910

TS-11 Iskra R NOVAX, 3 Dywizjon Lotniczy MW, Siemirowice 1997

TS-11 Iskra bis DF 1722

TS-11 Iskra Bis DF, 7 Pułk Lotnictwa Specjalnego MW, Siemirowice 1994

Zobacz model i jego zawartość w sklepie Arma Hobby:

About

Autor: Wojciech Bułhak, Modelarz, który ma szczęście pracować w swoim hobby. Nacodzień osoba szara i niepozorna. Ożywia się dyskutując o modelarstwie, teoriach spiskowych, Wielkim Księstwie Litewskim i marketingu internetowym. Współwłaściciel Arma Hobby. Skleja figurki, samoloty i broń pancerną, głównie polonika i lotnictwo morskie.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndzinPaweł1939RAV Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andzin
Gość
Andzin

Popieram Pawła1939 – udostępnienie tego boxartu w wysokiej rozdzielczości byłoby miłym ukłonem w stronę modelarzy.
Czekam na zapowiedziane informacje o nowych modelach … i liczę, że MiG-17, którego nikt nie robi porządnie w skali 1:72 będzie jedną z nich …

Paweł1939
Gość
Paweł1939

Taki piękny boxart Expert Set 1939 – i nie chwalicie się?!!! Może – wzorem konkurencji (Łoś A) – udostępnicie go jako tapetę na ekran? A niespodzianka w grudniu rozpala moją wyobraźnię do białości… Pozdrawiam wrześniowo
Paweł1939

RAV
Gość

Może tutaj doczekam się odpowiedzi na pytanie, które już w paru komentarzach umieszczałem…

Czy zamierzacie coś zrobić z błędem w modelu Iskry, przez który na przejściu skrzydło-kadłub znajduje się prostokątna dziura na część, której nie ma w zestawie? Byłbym wdzięczny za ładny elemencik, który możnaby tam wkleić bez rzeźbienia go samemu.

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina