Home » Blog @pl » Farby modelarskie Hataka Hobby

This post is also available in: angielski

W naszym sklepie Arma Hobby wprowadzamy do sprzedaży farby modelarskie nowej polskiej firmy Hataka Hobby. Polecamy je nie tylko z tego powodu, że są farbami akrylowymi o wysokiej, światowej jakości. Ich wartość stanowi ogromny nacisk na wierność historyczną kolorów.

 Zestawy farb Hataka Hobby

Farby Hataka Hobby są pogrupowane w zestawy. W sprzedaży znajduje się dziewięć pierwszych zestawów tematycznych po 4-6 farb 17ml. Najciekawszy jest zestaw nr AS01 – poświęcony polskiemu lotnictwu z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Same farby pakowane są w buteleczkach 17ml, w formie zakraplacza z zakrętką jak u innych producentów z Hiszpanii.

 AS01

 HTK-AS01 Polish Air Force paint set

AS02

HTK-AS02 Early Luftwaffe paint set

AS03

HTK-AS03 Late Luftwaffe paint set

AS04

HTK-AS04 US Army Air Force paint set

AS05

HTK-AS05 Late US Navy paint set

AS06

HTK-AS06 “Luftwaffe in Africa paint set”

AS07b

HTK-AS07 Royal Air Force paint set

as08

HTK-AS08 “RAF in Africa paint set”

AS09

HTK-AS09 USAF Paint Set (Vietnam war-era)

Zapraszamy na zakupy link

6 thoughts on “Farby modelarskie Hataka Hobby

 1. luis gonzalez napisał(a):

  Recibo su correo sobre los productos Hataka, pero veo que las referencias que indican no son para buques de guerra, que es lo yo monto ¿ o pueden servir también para este tipo de maquetas?.
  Saludos cordiales

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Hataka está creciendo muy rápido gama. Es probable que lanzará colores navales también. Pediré fabricante de ello con nuevo orden para la tienda.

 2. Sebastian napisał(a):

  Witam. Szkoda że w Hataka nie ma kolorów pancerki tylko lotnicze same. Ja do tej pory używałem Lifecolorów. Gunze i Tamiya. Ciekawe jak to się ma do tych farb.

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Zdziwiłbym się, gdyby nie pojawiły się farby do pancerki w ofercie Hataki. Dajmy czas…

 3. Scaramanga napisał(a):

  Niestety z “wartości stanowącej ogromny nacisk na wierność historyczną kolorów” został tylko sam nacisk…kolejny producencki strzał poza tarczę odnośnie polskiego przedwojennego lotnictwa, ale zrozumiały o tyle, że informacji na ten temat oficjalnie dostępnych nie ma, a te które są stanowią dopisanie “faktów”, które zgadzałyby sie z ogólną teorią, zamiast co zrozumiałe pod względem naukowym – wysnuć teorie na podstawie konkretnego materiału badawczego w większej ilości niż 1 ( słownie jeden ).
  Paradoksalnie zestaw Hataki nie odbiega od niby lepszych “strzałów”, lepszych(?) bo zagranicznych producentów lakierów modelarskich, którzy produkują zestawy barw używanych w lotnictwach krajów, których samoloty i oryginalne pokrycia lakiernicze z epoki zachowaly się w większej ilości niż 2 (słownie dwa) do dzisiaj.Wydawaloby się,że wierne wyprodukowanie odcienia “stright from the airplane” nie stanowi dla nich wiekszego problemu, a jednak…mylą się wszyscy mniej więcej po równo, a więc zbytnio nie przejmując się aerograf w dłoń i hajda na “koń”…za klasykiem.

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Nie mogę zgodzić się z oceną “strzał poza tarczę odnośnie polskiego przedwojennego lotnictwa”. Badania kolorów przedwojennego lotnictwa utknęły na wnioskach z początku tego stulecia. Producent oparł się całkiem wiernie na zaakceptowanych na dziś ustaleniach z Mini Repliki.

   Trudni się jednak nie zgodzić z tym, że badania wraków, zwłaszcza Twoje ustalenie o bardzo trwałej powłoce lakierniczej wykonanej w przedwojennym PZL najpewniej doprowadza do rewizji tych ustaleń.

   W Arma Hobby czekamy na zakończenie Twoich żmudnych badań i jestem pewien, że producenci farb na pewno wykorzystają płynące z nich wnioski wkolejnych wydaniach kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina