Dziś po raz pierwszy przedstawiamy kalkomanie oraz maski samoprzylepne do naszej nowości: modelu myśliwca Curtiss H-75 A1/A2. To gorąca nowość, która już wkrótce trafi w ręce modelarzy!

Po raz kolejny zleciliśmy produkcję naszego projektu kalkomanii i masek renomowanej polskiej firmie Techmod, która jest gwarancją najwyższej jakości. Dzięki temu otrzymaliśmy dobrze nasycone, jednolite kolory bez rastra, dobrane zgodnie z historycznymi wzorami oraz superprecyzyjny druk nawet najdrobniejszych elementów.

Srebrne Curtissy w Armée de l’Air

Przyjrzyjmy się z bliska, jak to wygląda.

Kalkomanie modelu

Arkusz kalkomanii zawiera wszystkie oznaczenia potrzebne do wykonania dwóch modeli wybranych z trzech pudełkowych malowań, z bonusem w postaci dodatkowej, wcześniejszej wersji malowania samolotu o numerze 107.

W zestawie kalkomania zabezpieczona jest specjalnym papierem.

Kokardy francuskie mają starannie dobraną, autentyczna kolorystykę. Wystarczy ich na dwa kompletnie oznakowane samoloty!

Godła eskadr są zaprojektowane i wydrukowane z dużą starannością. Sokoła zrobiliśmy w dwóch wariantach, wczesnym dużym, i późniejszym, mniejszym.

Nawet najdrobniejsze elementy są ostre i wyraźne. Arkusz zawiera podwójny zestaw napisów i elementów wyposażenia, takich jak zegary tablicy przyrządów itp.

Wiele napisów eksploatacyjnych wydrukowaliśmy na tle w kolorze metalicznego aluminium. Srebrne są także sprzączki pasów pilota.

9 Curtissów przeciw 27 Messerschmittom

Maska samoprzylepna do malowania

Aby ułatwić malowanie modelu, do zestawu dołączyliśmy samoprzylepną, przyciętą maskę do kabiny, kół i reflektorów. Wykonana jest z japońskiego papieru „kabuki” najwyższej jakości.

Dodatkowe kalkomanie Techmodu

Kolorystyka naszej kalkomanii zgodna jest z generycznym zestawem Techmodu francuskich oznaczeń państwowych. Pozwala to modelarzom na łączenie tych kalkomanii – gdyby chcieli wykonać swój model w malowaniu innym niż pudełkowe.

Zobacz także:

Curtiss H-75 A1/A2 – Instrukcja modelu 70080

Curtiss H-75 A1/A2 – plik z detalami do samodzielnego wydruku 3D

+ posts

Modelarz, syn i ojciec modelarza. Uwielbia grzebanie się w dokumentacji i analizowanie starych zdjęć. Skleja samoloty, okręty i pojazdy, im starsze, tym lepiej. Ma słabość do sprzętu polskiego, ale nie gardzi RAF-em, FAA i lotnictwem Wielkiej Wojny. Z wykształcenia dziennikarz.

This post is also available in: English