Na kultowym portalu modelarskim HyperScale Brett Green zrecenzował już najnowszego Hurricane IIc Arma Hobby w skali 1/48. Wygląda na to, że model się spodobał. Warto obejrzeć oryginalną recenzję – zawiera wiele zdjęć wyprasek (link poniżej).

Brett Green napisał:

Zalety modelu:
doskonałe tekstury powierzchni; doskonała jakość wyprasek; bardzo wysoki poziom zdetalowania; przemyślany podział części; kołki ustalające ułatwiające montaż i klejenie; wysokiej jakości opakowanie; wiele różnych.

Wady modelu:
Nie zauważono.

Hurricane Mk.IIc firmy Arma Hobby w skali 1/48 to wspaniały zestaw – doskonałe tekstury powierzchni, jakość wyprasek, detale i dodatki.
Śledź nasz portal – wkrótce zabieramy się za budowę!

 

Arma Hobby jest najbardziej znana ze swojego bogatego katalogu w skali 1/72, ale majstrowała już w skali 1/48 efektem są dwa miłe zestawy PZL P.11 w „czteryósemce”. Zbudowałem jeden z tych modeli PZL i byłem pod wrażeniem.

Szare plastikowe części dostarczane są na trzech wypraskach. Jakość wtrysku jest doskonała, na moim egzemplarzu brak jest nadlewek, niedolewek lub widocznych odkształceń.

Części modelu mają satynową powierzchnie. Tekstury części są po prostu wspaniałe. Arma Hobby stworzyła imponującą kombinację wklęsłych linii podziałowych, bardzo subtelnych wpuszczanych nitów, wypukłych łbów nitów i zatrzasków oraz innych szczegółów konstrukcyjnych. Wszystko to jest subtelne i spójne. Ogólny efekt jest wyrazisty i różnorodny.

Faktura płótna na tylnej powierzchni kadłuba i ogona jest szczególnie subtelna i robi duże wrażenie.

Tablica przyrządów składa się z wypukłych i wklęsłych detali. Wygląda świetnie. Myślę, że moją tablicę będę ostrożnie malował i dry-brushował zegar po zegarze.

Przez dziesięciolecia nie brakowało modeli Hurricane Mk.IIc w skali 1:48. Do wyboru były zestawy Hobbycraft z końca lat 80., oferta Hasegawy z lat 90. oraz zestaw Italeri z 2013 r.

Nowy Hurricane Mk.IIc firmy Arma Hobby w skali 1:48 zdmuchuje je wszystkie ze sceny pod względem tekstur powierzchni i zdetalowania. Jest to zdecydowanie najlepszy Hurricane Mk.IIc w skali 1/48 i zaryzykowałbym również stwierdzenie, że jest to najlepszy model Hurricane w skali 1/48 ze wszystkich dostępnych.

Zobacz całą recenzję Bretta Greena na HyperScale (w języku angielskim).

Zobacz także:

Jak sklejał się pierwszy Hurricane 1/48 z Arma Hobby?

P-39Q Airacobra – Recenzja HyperScale – Brett Green

 

This post is also available in: English