Podobnie jak nasi czytelnicy, my też nie możemy się doczekać modelu plastikowego PZL P.11c z Arma Hobby w skali 1/72. Dzisiaj szybki rzut oka na próbne wtryski modelu. Oczywiście, nie wszystkie części przedstawione na zdjęciach są idealnie odlane, po ich wykonaniu model wymagał jeszcze  poprawek. Widać za to wiele atutów modelu, sprawdź sam!

Mi najbardziej podobają się cienkie krawędzie spływu, dobrze poprowadzone linie podziału blach i oczywiście  blacha falista na skrzydłach i usterzeniu.

.

Sklejanie modelu PZL P.11c

Model z próbnych wtrysków został  sklejony dla sprawdzenia dopasowania części. Wykryłem jedno miejsce przy goleniach podwozia, gdzie za duże wzmocnienie utrudnia spasowanie. Naprawa jest bajecznie prosta, wystarczy nacięcie nożykiem. Każdy model będzie zawierał rysunek pokazujący jak rozwiązać problem.

Sklejalność modelu jest bardzo dobra. Części są dobrze spasowane, i model można skleić do malowania w jeden wieczór.

Napisz koniecznie w komentarzu poniżej, jak podobają Ci się części modelu, zadaj pytanie, podziel się opinią.

Website |  + posts

Filantrop, mąż stanu i mecenas sztuki. Robi wszystko, aby polskie modelarstwo rozwijało się jak najszybciej. Współtwórca marki Arma Hobby. Zaprojektował modele: TS-11 Iskra, PZL P.7a, Fokker E.V, PZL P.11c, Hawker Hurricane, Jak-1b,FM-2 Wildcat, P-51 B/C Mustang i 1/48 Hurricane.

This post is also available in: English