Najnowszy model Fokkera E.V z Arma Hobby trafia do naszej Galerii na www.armahobbynews.pl. W planach mam zrobienie kilku Fokkerów dlatego na pierwszy ogień poszło pierwotne malowanie pierwszego samolotu lotnictwa polskiego. Budowa ta miała mi przetrzeć szlaki i ułatwić budowę kolejnych modeli bazie nowego wtrysku AH.
Model Fokker E.V Expert Set
Ponieważ projektowałem ten model, to prezentowana miniatura jest niejako moim dziełem od początku do końca (oczywiście z merytorycznym udziałem Grzegorza Mazurowskiego). Poza fazą projektową i wdrożeniową (zawodową) ważne jest też dla mnie zbudowanie gotowego modelu czyli dopełnienie pasji jaką jest modelarstwo.
Budowa modelu Fokkera z Arma hobby
Nie będę opisywał w pełni całego procesu budowy, gdyż najlepiej wyraziły by go zdjęcia, a tych nie robiłem w trakcie. Przy następnym Fokkerze postaram się zrobić tutorial jak przejść przez największe wyzwania tego modelu i jakich trików użyć aby ostateczny efekt był zadowalający. Modelowanie samolotów z okresu początku lotnictwa jest również specyficzne i opiera się na trochę innych etapach niż przy pozostałych modelach. Jest to zasługa ażurowej konstrukcji oraz szerokiego zastosowania kalkomanii lub zróżnicowania kolorystycznego tych ażurowych elementów.
.
Zdjęcia gotowego Fokkera z Arma Hobby
Z modelem można się zapoznać na poniższych zdjęciach. Do takiego efektu potrzebowałem 2 tygodni pracy wieczorami w przerwach pomiędzy innymi modelami. Podany czas wydaje mi się porównywalny z innymi modelarzami którzy też już zaprezentowali już sklejonego Fokkera. Jednego można obejrzeć na forum MODELWORK a drugi widziałem na spotkaniu IPMS WARSZAWA.
Zobacz artykuł o płótnie drukowanym w wielokąty, tzw Lozenge link
Skrzydło Fokker E.V
Zobacz artykuł o malowaniu skrzydeł Fokkerów E.V link
Reklama
Kup model Fokker E.V w sklepie Arma Hobby
This post is also available in: English
Witam, jakimi kolorami i jakiej (numerki farbki i firmy) zostały pomalowane skrzydła od góry i dołu. Super wyszedl model. Prosze o odpowiedz, Pozdrawiam
Użyłem farb olejnych firmy MAIMERI w tubkach 20ml. Kolory to 278 Burnt Sienna, 256 Primary Red-Magenta, 290 Green Lake, 370 Cobalt Blue. Myślę, że dowolne olejne farby artystyczne w podobnych odcieniach nadadzą się. Małe tubki kosztują od 5 do 25 zł. Malować trzeba farbą mocno rozcieńczoną za pomocą White Spirit, jedną warstwą szerokim płaskim pędzlem.