Home » Blog » PZL P.7a i P.11c – galeria Grzegorz Szymanowski

This post is also available in: angielski

Grzegorz Szymanowski zaprezentował zdjęcia swojej kolekcji modeli myśliwców PZL z Arma Hobby w skali 1/72. W jej skład wchodzą P.7a i P.11c z plastiku i P.11 z żywicy. Zobacz galerię zdjęć i przeczytaj uwagi na temat modeli.

Prototyp P.11 to znakomita żywica. O modelu PZL P.7a już parę razy pisałem na różnych forach – jest znacznie lepszy niż głoszą plotki, kleiłem go z dużą przyjemnością, choć uważam, że kalkomanie Techmodu były lepsze zwłaszcza jeśli chodzi o kolor szachownic, niż wersja Cartografu. Model ma „odrapaną” krawędź natarcia dokładnie według zdjęć tego egzemplarza, zrobionych w powietrzu. Natomiast PZL P.11c jest jeszcze lepszy. Zbudowałem jak dotąd dwa modele – jeden prosto z pudełka (junior set), drugi – z zestawu eksperckiego, ale z kalkomanią od juniora – poddałem pewnym uzupełnieniom w kabinie (mechanizm zrzutu bomb, przewody itp.). Modele malowane farbami Hataka serii C, aerografem, uzupełnione washami firmy Tamiya. Zarówno do PZL P.7a jak i P. 11c zastosowałem tablice Yahu (do P.11c wymagała lekkiego przycięcia). W modelu z 8 na kadłubie przed sesją fotograficzną wygiął się celownik, co zauważyłem dopiero po fakcie (już naprawione;)).

Zdjęcia: ©Grzegorz Szymanowski

Zobacz modele mysliwców PZL, P.7a i P.11c w sklepie Arma Hobby link

 

About

Autor: Wojciech Bułhak, Modelarz, który ma szczęście pracować w swoim hobby. Nacodzień osoba szara i niepozorna. Ożywia się dyskutując o modelarstwie, teoriach spiskowych, Wielkim Księstwie Litewskim i marketingu internetowym. Współwłaściciel Arma Hobby. Skleja figurki, samoloty i broń pancerną, głównie polonika i lotnictwo morskie.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina