Home » Blog » Dwa filmy o dywizjonie 303

This post is also available in: angielski

W sierpniu wchodzą do kin dwie produkcje filmowe poświęcone dywizjonowi 303, najlepszej jednostce myśliwskiej Bitwy o Anglię. Polscy piloci dywizjonu, latając na słabszych maszynach Hawker Hurricane, zestrzelili więcej  samolotów wroga niż jakikolwiek inny dywizjon walczący w szeregach RAF. Ta sława przyciągnęła uwagę filmowców. Zobacz zapowiedzi obydwóch filmów.

303. BITWA O ANGLIĘ

303. BITWA O ANGLIĘ – W KINACH OD 17 SIERPNIA 2018

„Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Reżyserii podjął się David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”. – z opisu filmu na kanale kinoświat.

DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA

DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA – W KINACH OD 31 SIERPNIA!

https://www.facebook.com/filmdywizjon…

Zobacz zwiastun polskiego filmu o pilotach z Dywizjonu 303. Przekonaj się jak walczyli. Kogo kochali i kogo stracili! Prawdziwa historia Dywizjonu 303 inspirowana bestsellerem Arkadego Fieldera! Na ekranie znakomici polscy aktorzy: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny, Nikodem Rozbicki, Anna Prus oraz brytyjscy artyści: Cara Theobold, Andrew Woodall czy John Kay Steel. Syn autora książki, Marek Fiedler twierdzi, że „Dywizjon 303” był dziełem życia jego ojca i każdy Polak powinien go zobaczyć. „Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Jest to temat jest dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać”. Twórcy filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” mają nie tylko wsparcie rodziny pisarza, ale również współpracowali ściśle z historykami, aby oddać wiernie realia tamtych czasów. – opis filmu na kanale kinoholicy.

Model Hurricane Mk I, 1/72

Jeżeli szukasz modelu Hawker Hurricane w okresu Bitwy o Anglię, zajrzyj koniecznie do sklepu Arma Hobby!

About

Autor: Wojciech Bułhak, Modelarz, który ma szczęście pracować w swoim hobby. Nacodzień osoba szara i niepozorna. Ożywia się dyskutując o modelarstwie, teoriach spiskowych, Wielkim Księstwie Litewskim i marketingu internetowym. Współwłaściciel Arma Hobby. Skleja figurki, samoloty i broń pancerną, głównie polonika i lotnictwo morskie.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WojciechPaweł Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojciech
Gość

303 Bitwa o Anglię jak na razie zbiera słabe rekomendacje.

Paweł
Gość
Paweł

Z pewnością obejrzę ten film. Dobrym przygotowaniem była dla mnie prelekcja Pana Grycyngiera wygłoszona podczas ostatniego konkursu w Stalowej Woli. Dotyczyła ona prawdy historii i ,,prawdy ekranu”. Pomimo wykazanych przez Prelegenta pewnych nieprawidłowości w zakresie umundurowania i oznaczeń, na film na pewno się wybiorę. Patrząc na zwiastun widać w nim rękę animatorów komputerowych, ale cóż… takie czasy i prawidła współczesnej kinematografii. Nikt nie będzie przecież niszczył latającego zabytku.

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina