1 września 1939 roku o świcie nazistowskie Niemcy napadły na Polskę. 17 września, zgodnie z ustaleniami paktu Ribbentrop-Mołotow, do nazistów przyłączyła się sowiecka Rosja, atakując Polskę od wschodu. Chociaż zachodni sojusznicy wypowiedzieli Niemcom wojnę 3 września, Polska walczyła przeciwko dwóm totalitarnym imperiom w osamotnieniu, upadając na początku października. Polscy ewakuowani żołnierze: lotnicy, marynarze, oddziały lądowe i partyzanci, walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej – do jej ostatniego dnia.

Myśliwce PZL – wrześniowi obrońcy Polski

Już wcześnie rano do obrony polskich miast poderwały się myśliwce PZL. Gdy powstawały na początku lat ‘30, były najnowocześniejsze na świecie, ale w 1939 roku nie dorównywały już samolotom niemieckim. Mimo to udało się Polakom odpędzić pierwsze niemieckie naloty znad stolicy, zestrzeliwując kilkanaście Heinkli, Dornierów i Messerschmittów.

„4” z Jaskółką

Modele myśliwców PZL: 1/48 i 1/72

Arma Hobby produkuje modele myśliwców PZL. P.11c w skalach 1/72 i 1/48, oraz PZL P.7a w skali 1/72. Zwłaszcza P.11c w 1/48 powinien zainteresować tych, którym spodobał się nasz najnowszy Hurricane IIc w 1/48. „Jedenastka” Army wykonana przez Willa Pattisona zdobyła ostatnio I. miejsce na mistrzostwach IPMS USA w Teksasie!

W sierpniowych mistrzostwach IPMS USA 2023 w Teksasie Will Pattison zdobył I. miejsce w kategorii samolotów śmigłowych z silnikiem gwiazdowym pięknym modelem „łaciatej” PZL P.11c Arma Hobby w skali 1/48.

Will napisał nam:

„PZL to wspaniały niewielki model. Jakość detali i wyprasek oceniam 10/10. Biorąc pod uwagę że całość mieści się na jednej wyprasce, model nadaje się na prosty i szybki projekt np. na konkurs IPMS.”

Tajemnica „łaciatej trójki”

Wrześniowa Promocja

Aby upamiętnić rocznicę 1 września 1939 oraz świętować zwycięstwo Willa na IPMS USA „Nationals”, ogłaszamy Wrześniową Promocję 25% na wszystkie modele myśliwców PZL!

Zachęcamy też  do obejrzenia w sklepie Armahobby.pl dodatków do tych modeli: akcesoria metalowe i drukowane 3D Master, tablice przyrządów Yahu, kalkomanie Techmod, akcesoria Eduarda, farby Hataka oraz książki!

Wrześniowa Promocja trwa do niedzieli 10 września.

Modele PZL P.11c 1/48 można kupić także w dobrej cenie w przedsprzedażowych zestawach promocyjnych modelu Hurricane IIc Trop.

Zobacz także:

PZL P.11c Expert Set 1/48 – zawartość pudełka

PZL P.11c – Recenzja – Brett Green na Hyperscale

This post is also available in: English