Przygotowania do wypuszczenia modelu TS-11 Iskra wchodzą w ostatnia fazę przygotowań. Pomimo soboty pakujemy dodatki żywiczne i szykujemy się na przyjęcie kalkomanii, blaszek, pudełek i instrukcji. Kiedy dotrą do siedziby Arma Hobby rozpoczniemy przedsprzedaż. Wysyłka modeli zacznie się w drugim tygodniu grudnia. Tak więc powinny dotrzeć na święta.
Na początku tygodnia przedstawimy system rabatów dla osób zamawiających Iskrę w przedsprzedaży. Z grubsza będzie on polegał na wzroście ceny w pierwszych dniach przyjmowania zamówień. Bądźcie czujni i śledźcie naszą stronę, bloga, profil facebook a najlepiej – zapiszczcie się na newsletter!
Instrukcja TS-11 Iskra deluxe set
Pobierz instrukcję pdf 2,4 MB
Modele TS-11 Iskra w sklepie Arma Hobby
This post is also available in: English
Moje wielkie, wielkie gratulacje!!! Jestem już właścicielem zestawu Iskra deluxe, coś pięknego! Świetny, biało-czerwony prezent pod choinkę. Na pewno to jeszcze nie koniec moich zakupów Iskier. Ale teraz nie mogę się już doczekać, przede wszystkim, na – z dawna obiecane – przedwojenne PZL-e. Kibicuję Wam z całego serca i pozdrawiam!
Paweł1939
Świetny ten model, choć na skanach instrukcji wygląda dość skomplikowanie
A może byście pomyśleli o pilotach do Iskry?
Jak już jesteśmy przy temacie pilotów, to czy model był sprawdzany pod względem spasowania w pozycji „w locie”? Pokazana instrukcja w ogóle nie przewiduje takiej opcji! Mam nadzieję, że w Juniorze będzie taka możliwość pokazana i że model pod tym względem będzie składalny (+ oczywiście figurki pilotów, może być jako opcja do dokupienia np. żywiczne odlane z fotelami).
Pomożesz z dokumentacją do pilotów?
Wielkiej filozofii tutaj nie ma. Najpopularniejszy ubiór przez lata 60-70-80. składał się ze zwykłego kombinezonu pilota aktualnie obowiązującego wzoru i miękkiej wkładki ze słuchawkami do kasku pilota TLH-2/3 zwanej „szelmą”(Szelmofon W-3). Coś tam podrzucę na maila.
Super, czekam!
Świetnie że opisaliście wszystkie kolory w palecie Federal S. ale podajcie również numery farb znanych producentów. Ułatwia to życie i skraca czas budowy znacznie…
Te kolory to duży problem, wielu z nich nikt nie produkuje. Siedzieliśmy z paletą barw, namalowaną z naszych zasobów butelek i puszek i słabo wszystko pasuje.
Posiedzieliśmy dzisiaj nad kolorami do TS-11 Iskra i mamy taką tabelkę (kliknij a otworzy się obrazek wyższej rozdzielczości):
Prosimy o komentarze i uzupełnienia, piszcie w komentarzach poniżej (kliknij odpowiedz).
Tutaj: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/2270581 możecie zapoznać się z prawidłowym malowaniem samolotu TS-11 nr 1716 opisanym w artykule mojego autorstwa zamieszczonym w magazynie Mini Replika nr 11.
Dzięki, są odpowiedniki z Humbrola!
W moich publikacjach na temat godła i barwy SP RP korzystam tylko z katalogu firmy Humbrol jako po dzień dzisiejszy bardzo popularnego wśród modelarzy. Podawanie numeracja koloru emalii lakierniczych wg. FS lub RAL moim zdaniem nie ma sensu ze względu na to iż niewielu modelarzy ma dostęp do tych katalogów. Kolory zostały dobrane według próbek oryginalnych emalii lakierniczych użytych do pomalowania samolotów podczas ich remontu w WZL-2 w Bydgoszczy. Schemat malowania plam kamuflażu również opracowany jest na podstawie oryginalnych samolotów. Zwróćcie uwagę na różnice w proponowanych przez was zestawach kolorów oraz schematu kamuflażu… oraz na to iż pomalowane zostały emaliami półmatowymi które obecnie na wielu samolotach są błyszczące (jest to efekt mycia płatowca samolotu).
Tutaj: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/2270829 znajdziesz kilka zdjęć mojego autorstwa przedstawiających ten samolot po remoncie podczas służby w LMW oraz podczas jego służby w Łasku.
Przepraszam, miałem wczoraj aktywny wieczór .. 😉 Zauważyłem, że instrukcja w pdf już jest – dzięki 🙂
No dobra, jutro zamawiam 🙂
A możecie opublikować instrukcję w pdf?
Mogę tylko powtórzyć – zapowiada się rewelacyjnie. Oby to był fantastyczny start do fantastycznej serii modeli polskich samolotów w 1/72! No i oby były pod choinkę.
Polski model Polskiego samolotu na światowym poziomie 🙂