Home » Modele Arma Hobby » Dodatki do modeli PZL P.6 i P.7

This post is also available in: angielski

Modele PZL P.6 i P.7 będą dostępne w sprzedaży za kilka dni. Najwyższy czas pokazać co się kryje w pudełku. Dzisiaj ujawnimy jakie dodatki pozwolą podrasować model, czyli co dobrego dostaniesz w pakiecie.

Samoloty PZL P.6 i P.7 różnią się od siebie silnikiem i malowaniem. Więcej o historii ich powstania i tym czym dokładnie się różniły dowiesz się z poprzedniego artykułu. Zobaczmy najpierw wspólne elementy.

akcesoria - dodatki do modeli pzl

Części wspólne modeli P.6 i P.7

Wspólnymi elementami są obok płatowca: blaszka i kalkomania. Blaszka fototrawiona – to był ten sam samolot z innym silnikiem. Kalkomania zawiera te same szachownice dla obydwóch modeli i dodatkowe oznaczenia PZL P.6. Zdecydowaliśmy się na jeden wzór kalkomanii – wyszło ostatecznie prościej i taniej. Zobacz artykuł o malowaniu P.6 i P.7.

blaszka fototrawiona pzl

Kalkomania-P6-P7-skan

Różnice modeli P.6 i P.7

Najbardziej widoczna różnicą jest silnik. W modelu P.7 jest on zasłonięty szczelnymi owiewkami – w P.6 jest widoczny. Zestawie dostaniesz dodatkowo pełny silnik z wspaniałymi cylindrami i łoże silnika wewnątrz kadłuba. Może pokusisz się o otwarcie którejś z blach poszycia dziobu samolotu, aby pokazać wspaniałe detale.

cylindry silnika pzl p.6 - model w skali 1/48

Model PZL P.6 ma także opcjonalne dwie płozy kadłuba, dwa rodzaje śmigła Gnome Rhone i Ratier oraz kalkomanie z oznaczeniami z Paris Air Show 1930 i National Air Race 1931.

1:48 PZL P.6 – Samolot Myśliwski Pro-set

1:48 PZL P.7/I prototyp EZ-set

2 thoughts on “Dodatki do modeli PZL P.6 i P.7

  1. kerim1 napisał(a):

    Chyba wezmę obydwa. Czy będzie jakiś rabat za kupno w pakiecie?

    1. Wojtek Bułhak napisał(a):

      Tak, będą rabaty na pakiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina