Home » Modele Arma Hobby » Sklejamy TS-11 Iskra EZ-set – część 4 – skrzydła

This post is also available in: angielski

Dzisiaj przechodzimy do montaży skrzydeł naszego modelu TS-11 Iskra. Na początku wyciąłem wszystkie części skrzydeł i wlotów. Jeżeli skrzydło jest lekko wygięte można je wyprostować zanurzając na chwile w gorącej wodzie (nie wrzątek) i po podgrzaniu delikatni odgiąć aż do uzyskania linii prostych krawędzi natarcia i spływu.

sklejanie skrzydła iskry 1/48 pozostałości wlewek

Przed sklejenie elementów ze sobą trzeba uważnie usunąć wlewki, np. w tylnej części osłony wlotu i podwozia zaznaczyłem strzałkami gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na pozostałości wlewek.

pasowanie skrzydła Iskry ts-11 1/48

Przednia części osłony wlotu była delikatnie zwichrowana, żeby nie walczyć z prostowaniem jej na ciepło przykleiłem najpierw pasując zewnętrzną krawędź…

ts11_montaz_022

… co zaowocowało szczeliną po wewnętrznej stronie.

 ts11_montaz_023

Po nałożeniu CA ścisnąłem obie części żabką (nie za duża i mocną bo może zniszczyć powierzchnię).

ts11_montaz_024

Przy pasowaniu skrzydła do kadłuba pokazało się że po lewej stronie minimalnie nie mieści się skrzydło w wnęce na powierzchni kadłuba, nie chcąc ingerować w kształt owiewki wlotu skrzydła zdecydowałem delikatnie dopasować kształt wnęki na kadłubie, zaznaczyłem na czerwono którą krawędź korygowałem.

 usunięciets-11 światła w modelu

Przy okazji na tym etapie przygotowałem stateczniki poziome oraz usunąłem lampkę na grzbiecie która nie występowała w samolotach których malowanie zamieściliśmy w pudełku.

Model TS-11 Iskra – kup w sklepie Arma Hobby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina